Fudbal
18. april 2018 - U Kragujevac po bodove
Fudbaleri Sloge, gostuju u subotu, 21. aprila, u Kragujevcu, gde će odigrati meč sa domaćom Šumadijom 1903. Susret se igra u okviru 24. kola Srpske lige Zapad. Početak utakmice je u 16 sati na stadionu “Bubanj”. Tim iz Požege je trenutno prvi sa 51.-im bodom, dok su Kragujevčani pretposlednji, 17.-ti, sa 18 bodova.
14. april 2018 - Pobeda za ostanak na čelu tabele
Fudbaleri Sloge zabeležili su danas pobedu, na svom terenu, protiv Loznice, rezultatom – 1 : 0, u susretu 23. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Strelac za tim iz Požege bio je Gradimir Grujičić u 32.-om minutu iz jedanaesterca. Požežani su zadržali lidersku poziciju sa 51.-im bodom, dva više od drugoplasiranog Zlatibora iz Čajetine. Narednog vikenda Sloga gostuje u Kragujevcu, gde će odmeriti snagu sa domaćom Šumadijom 1903.

Detalj sa utakmice

Bila je ovo još jedna utakmica koja će brzo biti zaboravljena. Sloga je zabeležila važnu pobedu i to je ono što je praktično najbitnije nakon meča sa Loznicom. Požežani su od starta utakmice stavili do znanja da ih u ovom duelu interesuju samo bodovi. Uspeli su da uspostave terensku inicijativu i kontrolišu dešavanja na terenu i goste pomere daleko od svoje mreže. Ipak, glavni deo zbivanja u prvih 45 minuta odvijao se na sredini terena. Pokušali su domaći nekoliko puta da priprete, ali uglavnom je sve to ostajalo samo na pokušajima. Prvi je u prilici bio Vlašić, koji iz izgledne pozicije ne uspeva da savlada golmana Jeveričića, koji je do prošlog leta čuvao gol srpskoligaša iz Požege.

Novu priliku da pogodi gol gostiju propušta Grujičić, a nedugo zatim ne snalazi se ni Kilibarda. Dilema, gol ili ne, ostala je nakon pokušaja glavom Grujičića u 21.-om minutu. Lopta pogađa prečku, a potom se odbija ka gol liniji. Nekoliko igrača signalizira pogodak, međutim sudija Vučićević ostaje “nem”.

Desetak minuta kasnije, u 32.-om minutu, Sloga vodi sa – 1 : 0. Marjanović prolazi po desnoj strani, centrira u srce kaznenog prostora, gde “ničim izazvan” visoko podignutom rukom, na loptu ide štoper gostiju Jevtić. Nije bilo dileme – penal, koji uspešno realizuje Grujičić.

U nastavku susreta gosti lagano preuzimaju igru, sve su aktivniji, ali na sreću domaćih bez vidljivog rezultata. U 66,-om minutu Požežani ostaju bez Vlašića, koji zbog drugog zutog kartona, nakon faula na ivici šesnaesterca, mora van terena. Iz slobodnjaka gosti umalo stižu do poravnanja. Maksimović pogađa stativu, ali promene rezultata nema, ostaje – 1 : 0, za domaći tim.

Gosti su koristili brojčanu prednost i težište igre preneli pred šesnaesterac Sloge. Na sreću domaćih jedan nesmotren potez napadača Loznice Zivkovića donosi igračko poravnanje. Naime, Živković je pokušao da simuliranjem iznudi penal, ali je zaradio žuti karton i to drugi na utakmici, što je značilo da će ostatak susreta isprati sa tribina. Igrao se 80.-ti minut.

Do kraja susreta nije bilo ozbiljnijih prilika, tako da Sloga, teže nego što se očekivalo, stiže do planiranih bodova, koji je ostavljaju na čelu srpskoligaškog Zapada.

SLOGA: Glintić, Stanić (Danilović), Jevremović, Marjanović, Nikolić, Vlašić, Grujičić, Lakićević (Glišović), Božić, Stojaković, Kilibarda (Đukić)

LOZNICA: Jeveričić, Živković, Spasenović, Jevtić, Petrović I, Petrović M, Martinović (Milovanović), Brkić (Avramović), Stanojević, Maksimović, Teofanov (Stevanović)

12. april 2018 - Idemo po četvru pobedu u nizu
Fudbaleri Sloge dočekuju u subotu, 14. aprila, na svom terenu, ekipu Loznice. Utakmica se igra u okviru 23. kola Srpske lige Zapad. Početak duela je u 15:30 na Gradskom stadionu u Požegi. Požežani su trenutno prvi sa 48 bodova, 23 više od gostujućeg sastava, koji zauzima dvanaesto mesto na tabeli.
7. april 2018 - Po planu
Fudbaleri Sloge zabeležili su danas pobedu, na svom terenu, protiv Budućnost Krušika 2014 iz Valjeva, rezultatom – 2 : 0, u susretu 22. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Strelci za tim iz Požege bili su Borko Nikolić u 70.-om i Marko Božić u 89.-om minutu. Požežani su zadržali lidersku poziciju sa 48 bodova, dva više od drugoplasiranog Zlatibora iz Čajetine.
Naredni meč, 14. aprila, Sloga igra ponovo na svom terenu, a protivnik je Loznica.

detalj sa utakmice

Prvo poluvreme donelo je igru bez prilika, pred oba gola. Igralo se praktično, između dva šesnaesterca, a tokom prvih 45 minuta, obe ekipe su ostale bez upućenog šuta u okvir gola. Jedini udarac ka golu, u ovom delu utakmice, uputio je Stojaković, iz slobodnog udarca, sa gotovo 25 metara, ali je i ovaj pokušaj završio iznad prečke gola tima iz Valjeva.

Gosti su se pokazali kao čvrsta ekipa, koja zna da igra i koja ne beži od duela, sa odličnom kontrolom lopte i po potrebi, dobrom transformacijom iz odbrane u fazu napada.

U nastavku susreta višena je mnogo bolja igra domaćeg tima, koji je odlučnije krenuo ka protivničkom golu. Igra se preselila pred protivnički kazneni prostor, a viđene su i prve izgledne prilike za postizanje pogotka na utakmici. Nisu bili precizni Plazinić, u dva navrata, Kilibarda, Grujičić…

A onda, kada je strpljenje počelo da napušta navijače, erupcija oduševljenja na tribinama. Igrao se 70. minut, kada je Stojaković izveo korner sa desne strane. Loptu je “zavrnuo” na penal, gde ju je “preglavao” Grujičić na drugu stranu peterca, gde je bio spreman kapiten Nikolić, koji bez oklevanja, hvata volej, a lopta završava u gornjem levom uglu gola golmana Savića.

Samo četiri minuta kasnije u prilici da udvostruči prednost svog tima našao se Grujičić, koji, nakon odličnog centaršuta Stojakovića, loptu šalje tik pored desne stative valjevskog čuvara mreže.

Konačan rezultat utakmice postavlja rezervista Božić, u 89.-om minutu susreta. Mladi napadač Sloge je sve sam uradio. Oduzeo je loptu na polovini dela terena koji pripada Budućnosti, a potom se “prošetao” do ivice šesnaesterca, odakle je odapeo projektil, koji završava u mreži, iza leđa golmana Savića.

Poslednju priliku na meču imao je još jedan rezervista domaćih, Đukić, ali je njegov pokušaj, krajnjim naporom, ukrotio golman valjevskog tima.

SLOGA: Glintić, Stanić (Božić), Jevremović, Marjanović, Nikolić, Vlašić, Ristić, Grujičić, Plazinić, Stojaković (Lakićević), Kilibarda (Đukić).

BUDUĆNOST KRUŠIK 2014: Savić, Nikolić, Vuković, Milinković, Gentić, Kosić (Čočović-Ćirović), Stanojević, Soldatović, Isidorović, Rašević (Popović), Blagojević.

4. april 2018 - Trijumf i to kakav!!!
Fudbaleri Sloge upisali su danas novu pobedu, na gostovanju u Mihajlovcu, protiv domaćeg Proletera, rezultatom – 1 : 0, u meču 21. kola Srpske lige Zapad. Jedini, ali vrlo vredan, pogodak postigao je Gradimir Grujičić u 65.-om minutu utakmice. Ovim trijumfom Požežani su zaposeli čelnu poziciju tabele sa 45 bodova, bod više od drugoplasiranog Smedereva 1924 i dva više od čajetinskog Zlatibora, koji je “pao” na treće mesto. Već u subotu, 7. aprila, Sloga na svom terenu dočekuje Budućnost Krušik 2014 iz Valjeva.
3. april 2018 - Jako teško gostovanje
Fudbaleri Sloge, gostuju u sredu, 4. aprila, u Mihajlovcu, gde će odigrati meč sa domaćim Proleterom. Susret se igra u okviru 21. kola Srpske lige Zapad. Početak utakmice je u 15:30. Gledajući tabelu požežani su favoriti jer zauzimaju treće mesto sa 42 boda, 12 više od domaćeg tima, koji je trenutno na osmoj poziciji. Sa druge strane treba znati da će fudbaleri Proletera učiniti sve što je u njihovoj moći, kako bi savladali tim iz Požege i time pomogli svojim komšijama Smederevu 1924 da i dalje zadrže lidersku poziciju tabele, gde se trenutno nalaze sa 43 boda.
31. mart 2018 - Važni bodovi
Fudbaleri Sloge zabeležili su danas pobedu, na svom terenu, protiv Mokre Gore iz Zubinog Potoka, rezultatom – 2 : 1, u susretu 20. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Strelci za tim iz Požege bili su Stojaković u 15.-om iz jedanaesterca i Plazinić u 64.-om, dok je počasni pogodak za goste postigao Petrović u 50. minutu. Požežani su trenutno drugi sa 42 boda. Prvo mesto zauzima Smederevo 1924, sa bodom više. Naredni meč Sloga igra u Mihajlovcu, gde se sastaje sa domaćim Proleterom.
Taj susret na programu je u sredu, 4. aprila, od 15:30.
29. mart 2018 - Juriš na novi trijumf
Fudbaleri Sloge dočekuju u subotu, 31. marta, na svom terenu, ekipu Mokre Gore iz Zubinog Potoka. Utakmica se igra u okviru 20. kola Srpske lige Zapad. Početak duela je u 15:30 na Gradskom stadionu u Požegi. Požežani su trenutno treći sa 39 bodova, šesnaest više od gostujućeg sastava, koji zauzima deseto mesto na tabeli. Na liderskoj poziciji je čajetinski Zlatibor sa 42 boda.
21. mart 2018 - Bez fudbala za vikend
Iako je bilo planirano da se ovog vikenda odigra redovno 20. kolo Srpske lige Zapad, danas je iz sedišta lige klubovima prosleđeno obaveštenje u kome se kaže da se svi mečevi odlažu zbog vremenskih prilika. Kako su nam potvrdili iz FK Sloga sve se prolongira za sedam dana, tako da će susret sa Mokrom Gorom iz Zubinog Potoka biti odigran u subotu, 31. marta. Prema rečima trenera požeškog tima, Jovana Nikitovića, stručni štab i rukovodstvo kluba će pokušati da organizuju prijateljsku utakmicu za vikend, a ona bi se najverovatnije igrala na veštačkom terenu u Lučanima.
17. mart 2018 - Slogi bod u Požarevcu
Fudbaleri Sloge odigrali su danas nerešeno, bez golova – 0 : 0, na gostovanju u Požarevcu, protiv Mladog radnika 1926, u susretu 19. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Požežani su ostali treći sa 39 bodova. Prvo mesto zauzima Zlatibor iz Čajetine, sa tri boda više. Narednog vikenda Sloga, na svom terenu, dočekuje Mokru Goru iz Zubinog Potoka.
15. mart 2018 - Napad na nove bodove
Fudbaleri Sloge gostuju u subotu, 17. marta, u Požarevcu, gde se sastaju sa domaćim Mladim radnikom 1926. Utakmica se igra u okviru 19. kola Srpske lige Zapad. Početak duela je u 14:30. Požežani su trenutno treći sa 38 bodova, 14 više od domaćeg sastava koji zauzima devetu poziciju na tabeli. Prvo mesto zauzima Smederevo 1924 sa 40 bodova.
10. mart 2018 - Krenulo po planu
Fudbaleri Sloge zabeležili su pobedu danas, na svom terenu, protiv Prova, rezultatom – 3 : 1, u susretu 18. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Strelci za tim iz Požege bili su Kilibarda u 2.-om i 56.-om i Grujičić u 50.-om minuutu, dok je počasni pogodak za goste postigao Popović u 77.-om minutu. Požežani su trenutno drugi sa 38 bodoba. Prvo mesto zauzima Smederevo 1924, sa dva boda više. Narednog vikenda Sloga gostuje u Požarevcu, gde se sastaje sa domaćim Mladim radnikom.

detalj sa utakmice Sloga – Provo

Počelo je perfektno po domaći tim. Još se svi gledaoci nisu ni smestili na svoja mesta, a mreža gostiju se zatresla. Igrao se drugi minut, kad je nakon sjajnog pasa Stanića ka Kilibardi, ovaj drugi, bez puno razmišljanja, šutirao po zemlji, a lopta završava iza leđa, donekle iznenađenog, golmana Prova Krsmanovića – 1 : 0.

Svi uslovi za dobar fudbal su bili tu, međutim, do kraja prvih 45 minuta, malo toga se moglo videti. Praktično, igralo se bez pravih prilika na obe strane. Nekoliko poluprilika je bilo više nego malo da zadovolji prave ljubitelje fudbala.

Nakon odmora, drugo poluvreme počinje gotovo isto kao i prvo. Domaćima je bilo potrebno samo pet minuta da ponovo pogode gol gostiju. Stojaković osvaja loptu na nekih tridesetak metara od protivničkog gola, a onda hirurški precizno, kroz sredinu odbrane Prova, izbacuje Grujičića, koji ostaje “oči u oči” sa golmanom Prova. Ostatak akcije je rezultirao pogotkom. Krsmanović levo, lopta, po zemlji, desno i gol – 2 : 0. Učinak domaćih stoprocentan, dva udarca u okvir gola i dva pogotka.

Nastavak meča doneo je mnogo više uzbuđenja, pred oba gola. Gosti, bez respekta nad domaćinom, igraju otvoreno i pokušavaju da stignu do pogotka. Ipak, domaći pogađaju i treći put. Još jednom svojim čuvarima beži mladi Kilibarda i po treći put sledi “mat” za golmana Prova Krsmanovića. Sloga stiže do visokog vođstva – 3 : 0. Igrao se 56.-i minut. Bez obzira na rezultat gosti nisu stali, već nastavljaju sa otvorenom igrom, stvarajući i nekoliko prilika, a najizglednije propuštaju Pantelić i Popović, dok na drugoj strani, prilikom udaraca ka golu, koncentracije nedostaje Kilibardi, Plaziniću i Grujičiću.

detalj sa meča Sloga – Provo

Ofanzivna igra timu Prova se isplatila u 77.-om minutu, kada pogađaju gol Sloge. Jedna lopta upućena ka golu požeškog tima, sa nekih tridesetak metara, pogađa u nogu jednog odbrambenog igrača i odbija se na levu stranu terena, gde je prihvata napadač Prova Popović, koji vara rezervistu Marjanovića i ulazi u šesnaesterac, a onda iskosa šalje loptu po zemlji, koja pogađa drugu stativu i odbija se u mrežu – 3 : 1.

Samo dva minuta kasnije gosti propuštaju najbolju priliku na meču. Popović preodire po levom krilu, a onda je usledio centaršut u srce kaznenog prostora. Kapiten domaćih Nikolić je pomalo neodlučan i propušta da loptu izbaci glevom, a ona pada na nogu potpuno samog Nedeljkovića, koji šutira iz prve ali se ovoga puta istakao golman domaćeg tima Glintić, koji uspeva da ukroti ovaj udarac i donese olakšanje pristalicama domaćeg tima.

SLOGA: Glintić, Stanić, Jevremović, Grujičić (Đukić), Nikolić, Vlašić, Ristić, Božić (Marjanović), Plazinić, Stojaković (Mihajlović), Kilibarda

PROVO: Krsmanović, Petrović N, Vasić, Kovačević, Nikolić, Jovičić (Nedeljković), Jovanović, Pejović (Petrović V.), Popović, Adamović (Jošić), Pantelić

9. mart 2018 - Kreću prolećni izazovi
Fudbaleri Sloge dočekuju u subotu, 10. marta, na svom terenu, ekipu Provo. Utakmica se igra u okviru 18. kola Srpske lige Zapad. Početak duela je u 14 sati na Gradskom stadionu u Požegi. Požežani su trenutno treći sa 35 bodova, osam više od gostujućeg sastava koji zauzima šestu poziciju na tabeli. Prvo mesto zauzima Smederevo 1924 sa 40 bodova.