fudbal
14. oktobarbar 2017 - Očekivano
Fudbaleri Sloge zabeležili su pobedu, na svom terenu, protiv Železničara iz Lajkovca, rezultatom – 2 : 0, u meču 11. kola Srpske lige Zapad. Tim iz Požege je do očekivanog trijumfa stigao golovima Plazinića u 78.-om  i 85.-om minutu. Konačan rezultat postavio je Plazinić u 67.-om minutu. Požežani su trenutno drugi sa 25 bodova, bod manje od prvoplasiranog Zlatibora iz Čajetine.
Narednog vikenda Sloga igra u Ljubiću, gde se sastaje sa domaćim Poletom.
11. oktobarbar 2017 - Pobeda
Fudbaleri Sloge zabeležili su danas pobedu, na gostovanju u Tutinu, protiv istoimene domaće ekipe, rezultatom – 1 : 0. Utakmica je igrana u okviru 10. kola Srpske lige Zapad. Požežani su i dalje treći sa 22 boda, samo bod manje od vodećeg Smedereva 1924. Narednu utakmicu Sloga igra, već u subotu, 14. oktobra, na svom terenu, protiv Železničara iz Lajkovca.
11. oktobarbar 2017 - Teško gostovanje
Fudbaleri Sloge gostuju danas u Tutinu, istoimenoj domaćoj ekipi u meču 10. kola Srpske lige Zapad. Početak susreta je u 15 sati. Požežani su trenutno treći sa 19 bodova, čak 10 više od svog današnjeg protivnika, koji zauzima 14.-tu poziciju tabele.
Prvo je Smederevo sa 20 bodova.
1. oktobarbar 2017 - Komšijama po bod
Fudbaleri Sloge odigrali su nerešeno – 0 : 0, na gostovanju u Užicu, protiv Jedinsvo Puteva. Utakmica je igrana u okviru 8. kola Srpske lige Zapad. Požežani su trenutno drugi sa 18 bodova, bod manje od vodećeg Zlatibora iz Čajetine sa kojim se sastaju narednog vikenda na svom stadionu u Požegi.
23. septembar 2017 - Očekivano
Fudbaleri Sloge zabeležili su pobedu, na svom terenu, protiv Šumadije 1903 iz Kragujevca, rezultatom – 2 : 0, u meču 7. kola Srpske lige Zapad. Tim iz Požege je poveo golom Stojakovića u 39.-om minutu, da bi samo pet minuta kasnije konačan rezultat postavio Ristić. Požežani su zadržali prvu poziciju tabele sa 17 bodova. Narednog vikenda Sloga igra komšijski derbi u Užicu, gde se sastaje sa ekipom Jedinstvo Putevi.
21. septembar 2017 - Samo tri boda u opciji
Fudbaleri Sloge ugostiće u subotu, 23. septembra, ekipu Šumadija 1903 iz Kragujevca, u utakmici 7. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Susret se igra na Gradskom stadionu u Požegi, sa početkom od 16 časova. Požežani u ovaj duel ulaze kao prvoplasirani tim tabele sa 14 bodova, sedam više od gostiju, koji su 12.-ti.
16. septembar 2017 - Pala i Loznica
Fudbaleri Sloge zabeležili su pobedu, na gostovanju u Loznici, protiv istoimene domaće ekipe, rezultatom – 1 : 0. Utakmica je igrana u okviru 5. kola Srpske lige Zapad. Pogodak, vredan tri boda, postigao je Ristić u 67.-om minutu susreta. Požežani su izbili na prvu poziciju sa 14 bodova. Narednu utakmicu Sloga igra, već u subotu, 23. septembra, na svom terenu, protiv Šumadije 1903 iz Kragujevca.
13. septembar 2017 - Osvojeno Valjevo
Fudbaleri Sloge zabeležili su pobedu, na gostovanju u Valjevu, protiv domaće ekipe Budućnost Krušik 2014, rezultatom – 1 : 0, u meču 5. kola Srpske lige Zapad. Tim iz Požege slavio je golom Danilovića u 21.-om minutu susreta. Požežani trenutno dele prvu poziciju sa Smederevom. Obe ekipe imaju po 11 bodova i identičnu gol razliku. Narednu utakmicu Sloga igra, već u subotu, 16. septembra, u Loznici, gde se sastaje sa istoimenom domaćom ekipom.
9. septembar 2017 - Teško
Fudbaleri Sloge zabeležili su pobedu, na svom terenu, protiv Proletera iz Vranova, rezultatom – 2 : 1, u meču 4. kola Srpske lige Zapad. Tim iz Požege je poveo golom Danilovića u 12.-om minutu, dok je Živković pogodio za Vranovčane u 34.-om minutu. Konačan rezultat postavio je Plazinić u 67.-om minutu. Požežani su trenutno drigi sa osam bodova, koliko ima i prvoplasirana Šumadija iz Aranđelovca. Narednu utakmicu Sloga igra, već u sredu, 13. septembra, u Valjevu, gde se sastaje sa ekipom Budućnost Krušik 2014.

Gosti iz Vranova, nadomak Smedereva, pokazali su se kao tvrd orah i malo je nedostajalo da sa Skrapeža odu neporaženi. Požežani su bolje otvorili meč i činilo se da nećemo gledati ono „mučenje“ od pre dve nedelje kao u duelu sa Mladim Radnikom.

Već u desetom minutu prva prilika za domaći tim. Grujićić je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i gotovo sa korner linije poslao povratnu loptu na peterac, gde se našao Plazinić, koji nespretno reaguje, a njegov pokušaj nogom završava pored stative u gol autu.

Samo dva minuta kasnije Sloga vodi. Stojaković je u ulozi asistenta. Sa leve strane terena, u visini kaznenog prostora, upućuje centaršut pravo na glavu mladog Danilovića, koji sa desetak metara pogađa mrežu iza leđa golmana Proletera – Marka Nikolića, za prednost domaćih – 1 : 0.

Fudbaleri Sloge nastavljaju sa atacima ka golu gostiju, a dva puta priliku da donese ubedljivije vođstvo propušta napadač Grujičić, najpre u 14.-om a potom i u 22.-om minutu.

Problemi u igri domaćeg tima nastaju od 27.-og minuta, kada dolazi do prekida susreta, a razlog je isključenje trenera gostiju Dragana Paunovića. Jedna sudijska odluka bila je razlog za reakciji stratega Proletera, koji je prigovorio deliocu pravde, a ovaj je procenio da je to previše i poslao ga na tribine.

Ispostavilo se da je to trglo fudbalere iz Vranova, koji samo nekoliko minuta kasnije stižu do izjednačenja. Opet je svemu kumovala loša reakcija odbrambene linije Sloge, nakon koje lopta stiže do, na petercu, zaboravljenog Lazovića, kome nije bilo teško da pogodi gol i donese radost gostima – 1 : 1.

Do kraja poluvremena gosti su još jednom pripretili. Iz slobodnog udarca, sa nekih 25 metara, pokušao je Lepojević, ali lopta odlazi tik iznad prečke.

U  nastavku utakmice prvi „prete“ gosti. U 50.-om minutu Jovanović gađa sa dvadesetak metara, a njegov šut hvata golman Nikolić. Trinaest minuta kasnije gosti prave kontru, koju udarcem sa šesnaest metara završava Lazović. I ovoga puta Nikolić izlazi kao pobednik.

Dva minuta kasnije Sloga uzvraća, preko Grujičića, čiji pokušaj sa nekih sedam-osam metara zaustavlja drugi Nikolić, golman gostujućeg tima.

Proteklo je samo dva minuta, kada Požežani stižu do gola. Dugo je trajala akcija domaćih, da bi lopta stigla do Đukića, koji šutira po zemlji sa, petnaestak metara, iskosa desno, golman gostiju kratko odbija loptu, pravo do kapitena tima iz Požege, Plazinića, koji pogađa gol i donosi novu radost domaćim navijačima.

Od tog momenta igra se između dva šesnaesterca, uz veći posed lopte domaćih, ali bez konkretne prilike za novi pogodak.

Ipak na samom kraju meča gosti su mogli do boda. Igrao se 88.-mi minut, kada nakon jedne akcije tima iz Vranova, lopta stiže do usamljenog Lazovića, koji u padu sa peterca, prebacuje gol i donosi veliko olakšanje pristalicama domaće ekipe.

Na kraju fudbaleri Sloge mogu biti zadovoljni osvojenim bodovima, ali u narednim duelima moraju pokazati mnogo više ukoliko žele da ostanu u vrhu srpskoligaškog Zapada.

7. septembar 2017 - Bez kalkulacija
Fudbaleri Sloge dočekiju u subotu, 9. septembra, ekipu Proleter iz Vranova, u utakmici 4. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Susret se igra na Gradskom stadionu u Požegi, sa početkom od 16:30. Požežani u ovaj duel ulaze kao sedmoplasirani tim tabele sa pet bodova, dva manje od gostiju, koji su drugi, iza prvoplasirane Šumadije iz Aranđelovca sa istim brojem bodova, ali boljom gol razlikom.
3. septembar 2017 - Bod i sa drugog gostovanja
Fudbaleri Sloge odigrali su nerešeno – 1 : 1, na gostovanju u Zubinom potoku, protiv Mokre Gore. Utakmica je igrana u okviru 3. kola Srpske lige Zapad. Sloga je povela u 36.- om minutu golom Grujičića, dok je domaćoj ekipi poravnanje doneo Tifunović u 73,-em minutu. Požežani su trenutno sedmi sa 5 bodova, dva manje od vodeće Šumadije iz Aranđelovca. Narednog vikenda Požežani, na svom terenu, dočekuju novajliju u ligi Proleter iz Vranova.
31. avgust 2017 - Sledi veliki izazov
Fudbaleri Sloge gostuju u subotu, 2. septembra, u Zubinom Potoku, gde se sastaju sa domaćom Mokrom Gorom. Utakmica se igra u okviru 3. kola Srpske lige Zapad. Početak duela je u 16:30. Obe ekipe imaju identičan učinak u prva dva kola i u grupi su ekipa koje, sa po četiri boda, drže pozicije od prvog do sedmog mesta.
26. avgust 2017 - Na mišiće
Fudbaleri Sloge zabeležili su pobedu, na svom terenu, protiv Mladog Radnika iz Požarevca, rezultatom – 2 : 1, u meču 2. kola Srpske lige Zapad. Oba gola za tim iz Požege postigao je Vlašić u 63.-em i 87.-om minutu, dok je Stojanović pogodio za Požarevljane u 32.-om minutu. Požežani su trenutno treći sa četiri boda, koliko ima i prvoplasirani Proleter iz Vranova. Narednog vikenda Sloga gostuje u Zubinom Potoku, gde se sastaje sa domaćom Mokrom Gorom.

Bila je to teška utakmica, pre svega za gledanje. To se posebno odnosi na prvih 45 minuta susreta. Praktično osim gola gostiju, više ništa nije vredno pomena. Rastrzana igra obeju ekipa, bez plana i ijedne smislene akcije, razočarala je sve prisutne na tribinama. Domaći su imali inicijativu, ali samo prividnu. Ni gosti nisu bili u “igri“, povukli su se na svoju polovinu i tu čekali “Godoa“, koji je stigao u 32.-om minutu. Požarevljani su presekli napad domaćih na svom delu terena, a potom je “sevnula“ kontra, koju golom, sa ivice šesnaesterca, po zemlji, završava Stojanović.

Do kraja prvog dela igre nije viđeno apsolutno ništa. Treba reći da je sredinom ovog dela susreta došlo do povrede igraća gostiju Krstića i domaćeg fudbalera Ristića, koji su se sudarili glavama na centru igrališta. Požarevljanin je odmah napustio igru sa čalmom na glavi, dok je Ristić, zbog posledica iz ovog duela, ostao u svlačionici u poluvremenu.

U nastavak utakmice Sloga ulazi sa željom da stigne do preokreta. Požežani i dalje imaju veći posed lopte i prvu priliku stvaraju već nakon pet minuta drugog poluvremena. Stojaković je uputio jedan “rezantan“ šut sa nekih dvadesetak metara, po zemlji. Golman gostiju Savić interveniše paradom međutim, samo odbija loptu koja završava tu negde oko stative i gol linije, gde je tek iz drugog pota hvata u ruke. Sa tribina se učinilo da je lopta u golu, što su signalizirali domaći fudbaleri i klupa požeškog tima. Publika je takođe bila istog mišljenja, no sudije ostaju neme. Igra je nastavljena, a dilema, gol ili ne, ostala.

Ipak, do poravnanja rezultata dolazi 13 minuta kasnije. Slobodan udarac sa nekih 25 metara, polulevo, od gola gostiju izveo je iskusni Stojaković. Lopta preleće sve i pada na nogu Vlašiću, koji je sa pet metara prosleđuje do mreže – 1 : 1. Očekivalo se da Požežani krenu još agresivnije i što pre reše pitanje pobednika, ipak ostalo je samo na očekivanjima.

Ponvo je igra ličila na onu iz prvog dela susreta. Lopta je u posedu domaćeg tima, no i dalje je to napad bez napada, bez opasnosti po gol gostiju iz Požarevca, koji su maksimalno “umrtvili“ igru, uz sve duža izležavanja na travi. Već je postalo vidljivo da se lagano uvlači nervoza među domaće fudbalere na terenu, ali i navijače na tribinama.

Kada se činilo da je podela bodova neminovna, u samom finišu meča, Sloga dolazi do drugog gola. Bila je to situacija, skoro identična kao i kod prvog pogotka domačih. Još jedan slobodan udarac, gotovo sa istog mesta. Još jednom je centrirao Stojaković i još jednom lopta preleće sve igrače i još jednom pada na nogu Vlašića, koji sa peterca pogađa gol i donosi neopisivu radost domaćih fudbalera i navijača.

Posle svega Sloga može i mora biti zadovoljna trijumfom i upisanim važnim bodovima, dok će sasvim sigurno  stručni štab i rukovodstvo kluba imati ozbiljnu priču sa fudbalerima sa ciljem da se igra iz današnjeg meča više ne ponovi.

24. avgust 2017 - Bodovi ostaju u Požegi
Fudbaleri Sloge dočekiju u subotu, 26. avgusta, ekipu Mladi radnik iz Požarevca, u utakmici 2. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Susret se igra na Gradskom stadionu sa početkom od 17 sati.
20. avgust 2017 - Bod na startu
Fudbaleri Sloge odigrali su nerešeno – 2 : 2, na gostovanju u Provu pored Šapca, sa istoimenom domaćom ekipom. Utakmica je igrana u okviru 1. kola Srpske lige Zapad. Narednog vikenda Požežani, na svom terenu, dočekuju novajliju u ligi Mladi Radnik iz Požarevca.
17. avgust 2017 - Krećemo
Fudbaleri Sloge gostuju u nedelju u Provu, gde se sastaju sa istoimenom domaćom ekipom u okviru 1. kola Srpske lige Zapad. Početak susreta je u 17 sati.

Požežani u novu sezonu ulaze sa nekoliko promena u igračkom kadru u odnosu na prošlu sezonu i željom da se ponovi protekla sezona i ostvari plasman u sam vrh srpskoligaškog Zapada. Pripreme se obavljene u Požegi. Radilo se po dva puta dnevno na terenu FK Savinac, zbog radova na glavnom terenu stadiona Sloge. Odigran je i veliki broj utakmica sa ekipama iz viših rangova, koje su poslužile šefu stručnog štaba požeškog tima Jovanu Nikitoviću, za proveru svih kandidata koji konkurišu za startnih jedanaest. Prema njegovim rečima ekipa je spremna za iskušenja u novoj sezoni.

Domaći tim je nepoznanica za Požežane. Proteklu sezonu su obeležili dobrim igrama i plasmanom u srpskoligaško društvo, što je za njih najviši rang takmičenja u kome su nastupali. Neke informacije, do kojih smo došli, govore o kompaknosti ekipe i velikoj želji da u prvoj sezoni ostvare opstanak. Veoma su nezgodni na svom terenu, koji je po malo i specifičan. Dimenzije su manje od većine u ovom rangu takmičenja, što se posebno odnosi na širinu.

Klikom na strelicu dole možete čuti izjavu Jovana Nikitovića, trenera FK Sloga, u kojoj govori o pripremama, očekivanjima i prvom protivniku u novoj sezoni

11. avgust 2017 - Uspela generalka
Fudbaleri Sloge savladali su jutros Metalac iz Gornjeg Milanovca, rezultatom – 2 : 0, u generalnoj probi pred početak šampionata Srpske lige Zapad 19. avgusta. Oba gola za Požežane postigao je Veljko Plazinić.

Do početka prvenstva i utakmice sa ekipom Provo, fudbaleri Sloge će treniratati na svom terenu, bez odigravanja dodatnih kontrolnih mečeva.

3. jul 2017 - Nova sezona, nova očekivanja
Prozivkom na Gradskom stadionu, danas su počele pripreme fudbalera Sloge za novu sezonu. Treneru Jovanu Nikitoviću se javio 21 fudbaler, dok su još četvorica dobila odobrenje da osustvuju sa prozivke, a ekipi će se pridružiti već sutra.

Pored fudbalera koji su činili okosnicu tima u protekloj sezoni, prvom treningu su prisustvovale i novajlije, njih petorica: Radoslav Vlašić (Šumadija 1903 Kragujevac), Darko Đukić (Jedinstvo Putevi Užice), Miloš Ristić (pozajmica Mladost Lučani), Matija Protić (Mladost Lučani), Igor Stojaković (Javor Ivanjica) i Stefan Radovanović (OFK Petrovac Crna Gora).
U letnjoj pauzi požežane su napustili Ivan Ćendić, Dušan Žilović, Stefan Neoričić, Nikola Vasilić i Veljko Plazinić.

Prema rečima ljudi iz stručnog štaba i uprave kluba prelazni rok još uvek nije gotov, tako da će se raditi na angažovanju još nekoliko kvalitetnih igrača na deficitarnim pozicijama. Prema planu stručnog štaba pripreme će se odraditi u Požegi, a u planu je i veći broj prijateljskih utakmica sa ekipama koje se preipremaju u našoj okolini, pre svega na Zlatiboru.

Prozivci su prisustvovali članovi uprave kluba, novinari, ali i prvi čovek opštine Požega, dr Milan Božić, koji je igračima poželeo uspešnu takmičarsku sezonu uz obećanje da će i lokalna samouprava nastaviti da podržava fudbalski klub Sloga, kako finansijski tako i uređenjem infrastrukture na stadionu.

Predsednik kluba Ivan Radović, je pozdravio fudbalere, poželeo im dobar rad i izrazio nadu da u novoj sezoni ponove rezultat iz prethodne, ali i da pokušaju da naprave i nešto više. Izrazio je nadu da će svoje obaveze igrači maksimalno ispunjavati, a da će uprava takođe biti na nivou zadatka i voditi računa o svemu da im obezbedi uslove potrebne za visok plasman, koji se očekuje.

Izjave trenera Nikitovića, kapitena Nikolića i predsednika kluba Radovića možete čuti klikom na strelice dole