fudbal
4. jun - Trijunfom na odmor
Fudbaleri Sloge savladali su danas, na gostovanju u Mihajlovcu, istoimenu domaću, rezultatom – 3 : 0, u susretu poslednjeg, 30. kola Srpske lige Zapad. Požežani su šampionat okončali na poziciji broj tri, sa 56 bodova. Radnički 1923 iz Kragujevca je sa 62 boda obezbedio prvo mesto koje ga vodi u Prvu ligu Srbije, od naredne sezone.
28. maj - Podela bodova
Fudbaleri Sloge odigrali su, danas, nerešeno – 1 : 1, na svom terenu, sa Poletom iz Ljubića, u meču 29. kola Srpske lige Zapad. Gosti su prvi stigli do prednosti golom Filipa Obradovića u 31.-om minutu, da bi poravnanje doneo Gradimir Grujičić u 93.-em minutu, iz kaznenog udarca. Sloga je zadržala treću poziciju sa 53 boda. Prvo mesto i dalje “drži” Radnički 1923 iz Kragujevca sa šest bodova više. Narednog vikenda, u okviru poslednjeg kola šampionata, Požežani gostuju u Mihajlovcu, nadomak Smedereva, gde se sastaju sa istoimenom domaćom ekipom.
20. maj - Poraz u derbiju
Fudbaleri Sloge poraženi su danas, na gostovanju u Valjevu od domaće ekipe Budućnost Krušik 2014, rezultatom – 2 : 0, u susretu 28. kola Srpske lige Zapad. Golove za Valjevce postigli su Popović u 63.-em i Gentić u 75.-om minutu. Sloga je nakon ovog kiksa pala na tabeli za jednu poziciju i trenutno je treća sa 52 boda, šest manje od prvoplasiranog kragujevačkog Radničkog 1923. Sledeću utakmicu, narednog vikenda, Požežani igraju na svom terenu, protiv Poleta iz Ljubića.

detalj sa početka utakmice

Odigrali su Valjevci taktički dobru utakmicu, zaustavili najjače adute ekipe iz Požege, a u drugom poluvremenu nakon dva prekida stigli do pogodaka i zasluženog trijumfa.

Napadalo se jalovo, sa obe strane, do 63. minuta kada je posle centaršuta mladog Ristića rezervista Popović prekinuo golgeterski post i upisao se u listu strelaca. Desetak minuta kasnije nakon jednog prekida Đorđević je sa centra vratio loptu u kazneni prostor, a najbolje se snašao štoper Gentić i postavio konačan rezultat. Trijumf domaćeg tima je mogao biti i ubedljiviji da je Ristić bolje reagovao posle lepe akcije Popovića i Raševića.

Valjevci su ostali sa igračem manje pošto je Pavlović, nakon jednog nesmotrenog starta u samom finišu dobio drugi žuti karton.

Budućnost Кrušik 2014: Bogosavljević , Кosić (Đorđević ), Spasenović, Pavlović, Gentić, Stevanović, Ristić (Prijović), Кnežević, Ilić (Popović), Rašević, Soldatović.

Sloga: Jeveričić, Grujičić, Stanić (Radosavljević), Tanasković, Nikolić, Ćendić, Ćirović (Đorić), Žilović, Tešić(Vasilić), Plazinić, Božić

22. april - Po planu
Fudbaleri Sloge zabeležili su danas pobedu, na svom terenu, protiv Jošanice iz Novog Pazara, rezultatom – 2 : 1. Utakmica je igrana u okviru 23. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Strelci za domaći tim bili su Gradimir Grujičić u 28.-om i Nikola Vasilić u 80.-om minutu, dok je Edis Ibrahimović pogodio za goste u 89.-om minutu. Požežani su se nakon ovog trijumfa popeli na poziciji broj tri sa 43 boda, samo dva manje od ekipe Radnički 1923 iz Kragujevca. Narednog vikenda Sloga gostuje u Topoli domaćem Karađorđu.

detalja sa utakmice Sloga – Jošanica

Požežani su stigli do važne pobede u utakmici koja nije donela kvalitetan fudbal. Gosti, koji su u opasnoj zoni, su želeli da u Požegi naprave iznenađenje. Videlo se to i po njihoom pristupu na terenu. Početak susreta pripao je ekipi iz Novog Pazara, koja je i prva pripretila već u 12.-om minutu preko Edisa Ibrahimovića, čiji šut završava tik iznad prečke. Samo dva minuta kasnije u prilici je Sadin Smajović, ali golman Sloge Nemanja Jeveričić dobro reaguje i iz pomoć svog saigrača Ilije Tanaskovića otklanja opasnost.

Nakon toga sledi zatišje. Igra se na sredini terena, sa puno grešaka na obe strane, sve do 28.-og minuta kada domaći tim stiže do prednosti. Bila je to prva prilika za Slogu i praktično prvi upućen udarac ka golu Jošanice. Prvo je Nikola Stanić poslao loptu pred gol gostiju, a golman Pazaraca Jasmin Koč prilikom intervencije je nokautirao svog saigrača. Dušan Žilović je vraća u kazneni prostor a ona se kao na fliperu odbija do Gradimira Grujičića koji takve situacije ne prašta – 1 : 0.

Do kraja prvog poluvremena viđena je još jedna prilika pred golom domaćeg tima. Igrao se 43. minut kada je napadač Jošanice Amel Lakota oprobao svoj šut. Nije to uradio na najbolji način, ali se taj njegov pokušaj pretvorio u sjajnu asistenciju za saigrača Sadina Smajovića čiji pokušaj, krajnjim naporom, u korner izbacuje golman Nemanja Jeveričić.

detalj sa utakmice Sloga – Jošanica

U drugom poluvremenu viđen je nešto bolji fudbal. To se pre svega odnosi na Slogu, koja počinje da stvara prilike. Ipak i u nastavku prvi su pripretili gosti, u dva navrata, kada su neprecizni bili Sadin Smajović i Ermin Ibrahimović. U 53. minutu prilika za domaće. Gradimir Grujičić je šutirao i pogodio stativu a Stefan Tešić očajno reaguje na odbitak. Domaći su mogli da reše pitanje pobednika u 55. minutu kada je usledila munjevita kontra četiri na dva. Dugo je Vladimir Ćirović nosio loptu oklevajući da je prosledi levo ka Grujičiću ili desno do Plazinića. Odlučio se za ovo drugo rešenje ali na najgori mogući način. Plazinić je ipak nekako vratio loptu isperd gola gostiju a Tešić ne uspeva da dođe do nje.

Ključni moment utakmice, ispostaviće se, desio se deset minuta pre kraja. Trener Sloge Jovan Nikitović vrši izmenu. Iz igre povlači, danas neprimetnog, Vladimira Ćirovića a umesto njega u “vatru” šalje Nikolu Vasilića. Samo što se našao na terenu Vasilić pogađa mrežu gostiju, pošto se najbolje snašao u kaznenom prostoru Jošanice i odbijenu loptu šalje iza leđa Jasmina Koča – 2 : 0. Nekoliko minuta kasnije i Veljko Plazinić je mogao da uveća prednost gostiju, ali ga nije “slušala” lopta.

Završnica pripada gostima. Rezervista Pazaraca Jovan Mihajlović propušta priliku u 87. minutu. Samo dva minuta kasnije tim iz Novog Pazara smanjuje prednost Požežana, čime je postavljen konačan rezultat meča. Dugo se lopta šetala oko gola Sloge da bi je na kraju primirio Edis Ibrahimović i poslao iza leđa Nemanje Jeveričića. Usledio je pritisak gostiju, kako bi došli do potpunog preokreta, ali nije bilo vremena za tako nešto.

Sloga je stigla do važnih bodova, koji je ostavljaju u konkurenciji za sam vrh tabele srpskoligaškog zapada. Na ruku im ide i remi kragujevačkog Radničkog 1923 i ekipe Budućnost Krušik 2014 u međusobnom duelu. Kragujevčani su i dalje na čelu tabele, sa samo dva boda više od Požežana, ali i slabijim međusobnim skorom u odnosu na Slogu, koja će sada iz prikrajka vrebati svaki eventualni kiks dvojca iz Kragujevca i Valjeva, uz to i voditi računa da i sami ne kiksnu.

Mnogo opcija je sada u igri. Još sedam kola je do kraja i u svakom vrebaju zamke. Treba ih izbeći! Neko će se, sasvim je sigurno, saplesti… Gledajući iz perspektive Požežana – Prva liga jeste daleko, ali istovremeno nikad bliže.

Sloga: Jeveričić, Stanić (Ćendić), Nikolić, Tanasković, Žilović, Đorić, Neoričić, Ćirović (Vasilić), Palzinić, Grujičić, Tešić (Terzić).

Jošanica: Koč, Miletić (Sulejmanović), Kurandić, Ferizović, Ermin Ibrahimović, Škrijelj, Goljević (Mihajlović), Hazirović, Smajović (Bajramlić), Lakota, Edis Ibrahimović.

11. mart - Pali crveni đavoli
Fudbaleri Sloge zabeležili su danas pobedu, na svom terenu, protiv Radničkog 1923 iz Kragujevca, rezultatom – 3 : 1. Strelci za domaće bili su Tešić u 14.-om, Grujičić u 62.-om iz penala i Stanić u 70.-om minutu dok je Marković u 55.-om minutu pogodio za goste. Utakmica je igrana u okviru 16. kola prvenstva Srpske lige Zapad. Požežani su nakon ovog tijumfa ostali  četvrti sa 28 bodova, šest manje od ekipe Radnički 1923 iz Kragujevca. Narednog vikenda Sloga gostuje u Šapinama, gde se sastaje sa istoimenom domaćom ekipom.

Tim iz Požege pokazao je da sa razlogom važi za neugodnog protivnika. Već u 14. minutu igrači Sloge uspeli su da dođu u vođstvo pogotkom Stefana Tešića – 1 : 0. Minut kasnije kragujevačka ekipa našla se u prilici preko Lukića i Stankovića, koji je šutirao, ali je na mestu bio golman domaće ekipe. U 24. minutu pokušao je Grujičić da uveća prednost svoje ekipe, ali bezuspešno. Tri minuta kasnije usledila je akcija Kragujevčana, ali se Nikola Ivković nije najbolje snašao. Do kraja poluvremena ostao je rezultat iz 14. minuta igre – 1 : 0.

Početak drugog dela meča obećavao je više kada je u pitanju ekipa Radničkog 1923. Tim iz Kragujevca krenuo je ofanzivnije, preselivši igru na polovinu Sloge. U 55. minutu, nakon kornera, lopta dolazi do Matejevića koji šutira sa peterca, golman Rumenić je odbija, a Saša Marković sa tri metra pogađa mrežu iza leđa nemoćnog golmana Sloge, za izjednačenje – 1 : 1. Međutim, radost gostujuće ekipe kratko je trajala. Samo sedam minuta kasnije, usledio je munjevit kontranapad domaće ekipe, kada je Vladimir Ćirović pobegao odbrani gostiju, a golman Kragujevčana ga ruši u šesnaestercu. Sudija Nikitović opravdano pokazuje na belu tačku, uz žuti karton čuvaru mreže gostujućeg tima Raičeviću.
Siguran sa penala je Gradimir Grujičić, za novu prednost – 2 : 1.

U 70. minutu, Nikola Stanić, kako se ispostavilo, postavlja konačan rezultat – nakon što je izveo korner, lopta posle reakcije odbrane Radničkog ponovo dolazi do njega, a onda on udarcem sa dvatesetak metara iskosa pogađa stativu. Lopta se odbija i pogađa u leđa golmana Raičevića i završava u mreži gostiju za konačan trijumf Sloge od – 3 : 1.

9. mart - Derbi na startu proleća
Fudbaleri Sloge dočekuju u subotu, 11. marta, na svom terenu, Radnički 1923 iz Kragujevca u utakmici 16. kola Srpske lige Zapad.

Ljubitelji fudbala u Požegi, već u prvom kolu nastavka prvenstva, moći će da uživaju u derbi utakmici između Sloge i kragujevačkog  Radničkog. Biće to prilika da se vidi koliko može požeški srpskoligaš u ovom trenutku protiv ekipe koja sigurno ima najveći renome u srpskoj ligi Zapad. Tokom zimske pauze klub su napustili Filipović, Spasenović, Leković i Vukašinović, dok su dres Sloge “zadužili” Đorić, Žilović i Neoričić. Trener Požežana, Jovan Nikitović, u izjavi za Požega radio kaže da je ekipa odlično radila tokom pripremnog perioda i da očekuje dobre rezultate tokom proleća. Prva prepreka je lider šampionata, Radnički iz Kragujevca i bez obzira na manje kadrovske probleme, pri sastavljanju ekipe, svi igrači na koje računa za ovaj duel su maksimalno fokusirani da pruže svoj maksimum protiv favorita na papiru, kaže Nikitović.

Susret Sloga – Radnički 1923 igra se u subotu od 14 sati, na Gradskom stadionu u Požegi. Požežani su polusezonu završili na poziciji broj četiri sa 25 bodova, dok su Kragujevčani poneli  titulu jesenjeg prvaka sa 34 boda.

16. oktobar - Bodovi ostali u Krčagovu
Fudbaleri Sloge poraženi su danas, u Užicu od domaćih Jedinstvo Puteva, rezultatom – 2 : 1, u susretu 10. kola Srpske lige Zapad. Sloga je peta sa 16 bodova. Prvu poziciju zauzima kragujevački Radnički 1923, sa pet bodova više. Sledeću utakmicu, narednog vikenda, Požežani igraju na svom terenu, protiv Loznice.

detalj sa utakmice Jedinstvo Putevi – Sloga

Domaći tim je odlučnije ušao u utakmicu i već u drugom minutu stvorili su prvu priliku za gol. Darko Đukić je oprobao šut sa nekih dvadeset metara, ali je golman Sloge Borivoje Rumenić bio “budan”, tako da se mreža nije zatresla. Nastavili su Užičani da diktiraju tempo igre i samo šest minuta kasnije propuštaju još jednu priliku za vođstvo. Još jednom se istakao golman gostiju, koji je “ukrotio” pokušaj Nikole Mladenovića glavom sa peterca.

Svoju bolju igru “putari” su krunisali pogotkom u 25.-om minutu sa penala. Golu je prethodila brza akcija fudbalera iz Užica. Po levoj strani prodirao je Marko Vasiljević, koga u šesnaestercu ruši Ivan Ćendić, a sudija Lukić pokazuje na “kreč”. Siguran sa jedanaest metara je Nikola Mladenović – 1 : 0. Nisu stali domaći nakon prednosti, a priliku za novi pogodak propušta napadač Jedinstva Nemanja Kuštrimović, koji je prizemnim udarcem, sa dvadesetak metara, dobro namučio Rumenića, koji krajnjim naporom loptu izbacuje u korner.

Jedinstvo Putevi – Sloga

Gosti su praktično prvi put ušli u kazneni prostor Užičana u 42.-om minutu i uspeli da poravnaju rezultat. Svemu je prethodila greška domaćeg napadača Kuštrimoviča, koji jednu loptu prima na centru terena, a potom želi da uposli Dušana Žilovića, koji ne prati akciju, tako da lopta završava u autu. Požežani brzo vraćaju loptu u igru, a ona stiže do Gradimira Grujičića. Ovaj beži svojim čuvarima i utrčava u šesneasterac protivnika, gde ga ruši, već pomenuti, Žilović, a arbitar još jednom pokazuje na penal. Siguran izvođač bio je Matija Protić za izjednačenje – 1 : 1. Tim rezultatom otišlo se na odmor.

Već na startu drugog dela igre gosti su u prilici da stignu do preokreta. Igrao se 50.-ti minut kada jednu dubinsku lopu stiže napadač Sloge Grujičić i još jednom beži odbrani Jedinstvo Puteva. Kada se očekivala “egzekucija” sledi start Njegoša Janjuševića, unutar šesnaest metara, tako da sudija Lukić i po treći put dosuđuje najstrožu kaznu. Protić šutira, ali je ovoga puta pobednik bio golman užičkog srpskoligača Darko Vukašinović, koji zaustavlja udarac sa “bele tačke”.

Sedam minuta kasnije uzvraćaju domaći preko Vasiljevića, koji je odlično glavom reagovao na centaršut Kuštrimovića, ali je i ovoga puta sjajno reagovao Rumenić i loptu izboksovao ispred svog gola. Na novo uzbuđenje se nije dugo čekalo. Četriri minuta kasnije prilika na drugoj strani. Vladimir Ćirović je oprobao svoj šut iskosa sa ivice šesnaesterca. Lopta preleće golmana Vukašinovića, ali saveznik domaćih je prečka, tako da nema promene rezultata. Nakon toga sledi period bolje igre Sloge, ali bez konkretne materializacije.

pobedonosni pogodak Jedinstvo Puteva

Deset minuta pre kraja susreta “putari” stižu do nove prednosti. Đukić je prošao po desnoj strani, a onda je usledio odličan centaršut u “srce” kaznenog prostora, gde je najviši u skoku centarfor domaćih Marko Vasiljević. Golman Rumenić pravi paradu, ali lopta ipak završava u mreži iza njegovih leđa, na zadovoljstvo igrača i navijača Jedinstva – 2 : 1.

Do kraja meča viđene su dve prilike, po jedna na obe strane. Najpre je fudbaler Sloge Gradimir Grujičić, pokušao “lobom”, iz izgledne situacije, da savlada Vukašinovića, četiri minuta pre kraja meča, ali je ovaj oprezan i ne dolazi do promene rezultata.
Samo minut pre poslednjeg sudijskog zvižduka domaći imaju priliku preko Nemanje Kuštrimovića, koji beži defanzivcu Sloge Miloradu Varničiću, a golman Rumenić istrčava iz svog šesnaeterca i uklizavanjem sprečava novi pogodak.

JEDINSTVO PUTEVI: Vukašinović, Janjuševič (Cvijović), Žilović, Martinović (Glišić), Lazović, Glišović, Đukić, Karadarević, Vasiljević (Mušikić), Mladenović, Kuštrimović.

SLOGA: Rumenić, Filipović, Grujičić, Ćirović, Tanasković, Varničić, Stanić (Terzić), Protić, Ćendić, Leković (Tešić), Vasilić.