Košarka
17. novembar 2017 - Pobeda, šta to bi?
Košarkaši Sloge poraženi su večeras, na svom terenu, od Ivanjice, rezultatom – 89 : 67. Susret je igran u okviru 4. kola Druge muške regionalne lige Zapad – grupa B. Nakon ovog duela, Požežani su ostali poslednji sa 3 boda i utakmicom manje. Narednog vikenda Sloga gostuje u Užicu gde se sastaje sa domaćim Play off-om.
17. novembar 2017 - Gosti žele bodove u Požegi
Košarkaši Sloge dočekuju večeras, na svom parketu, ekipu Ivanjice, u meču 4. kola Druge muške regionalne lige Zapad – grupa B. Početak susreta je u 19 sati. Požežani su još uvek bez trijumfa u šampionatu i sa dva boda i utakmicom manje zauzimaju poslednje, osmo, mesto tabele, dok su Ivanjičani prvi sa maksimalnih 6 bodova.
1. novembar 2017 - Poraz i to kakav
Košarkaši Sloge doživeli su večeras pravi “brodolom”, na svom parketu u Požegi, porazom sa čak 84 koša razlike – 40 : 124, od čačanske Mladosti. Utakmica je igrana u okviru 1. kola prvenstva Druge muške regionalne lige Zapad – grupa B. Naredni meč Požežani igraju u nedelju, 5. novembra, u Čačku protiv ekipe Čačak 94.
18. april - Pobeda za rastanak od domaćih navijača
Košarkaši Sloge zabeležili su večeras pobedu, na svom terenu, protiv Svilajnca, rezultatom – 76 : 66. Utakmica je igrana u okviru 25. kola Prve muške regionalne lige grupa Zapad. Požežani su ostali pretposlednji, 13.-ti, sa 32 boda. Prvi je Priboj sa 16 bodova više. Narednu utakmicu Sloga igra u ponedeljak, 27. aprila, u Ubu, gde se sastaje sa istoimenom domaćom ekipom.

kosarkaTrijumfom su košarkaši Sloge zatvorili sezonu pred svojom publikom. Ostalo je da se odigra još jedno kolo i spusti zavesa na tekući šampionat. Večeras su Požežani od starta imali prednost i na kraju uspeli da dođu do sedme ovosezonske pobede. Videlo se od početka da su domaći rešeni da stignu do kompletnog plena i takav pistup im se na kraju u potpunosti isplatio.
U većem delu meča Sloga je imala sedam do deset poena prednosti, neretko su stizali i do dvocifreng viška. Na poluvremenu rezultat je glasio – 42 : 36. U nastavku su gosti, sredinom trećeg dela utakmice, hvatali priključak i stizali na minus 4, ali do preokreta nisu mogli. Najzapaženiji u domaćoj ekipi bio je Samardžić sa 24 poena, tri manje ubacio je Lazarević, dok je Jeftović bio standardno dobar sa 14 koševa. Kod gostiju se istakao Đorđe Jakovljević sa 21.-im poenom. Dvocifren učinak, od 14 poena, imao je i njegov saigrač Joković.

4. april - Još jedan poraz
Košarkaši Sloge poraženi su večeras, na gostovanju u Trsteniku, od Prve petoletke, rezultatom 95 : 81. Susret je igran u okviru 24. kola Prve muške regionalne lige. Požežani su i dalje pretposlednji, 13.-ti, sa 30 bodova. Prvi je Priboj sa 16 bodova više.
Naredni meč Sloga igra pred svojom publikom, 18. aprila, kada dočekuje Svilajnac.

ulicni basketDuel dva “davljenika” završen je trijumfom, u ovom trenutku, bolje domaće ekipe. Sve je bilo jasno nakon prvih dvadeset minuta utakmice. Domaći su stekli kapitalnu prednost i na poluvreme otišli sa 19 poena viška – 50 : 31. Gosti su se držali u prvih deset minuta, da bi u drugoj četvrtini Trsteničani “dodali gas” i rešili pitanje pobednika. U drugom delu meča, domaći su kontrolisali rezultat i stigli do važne pobede, koja ih, gotovo sigurno, ostavlja u ligi. Kako sad stvari stoje Sloga će, od jeseni, u niži rang takmičenja. Ista situacija je bila i prošle sezone, no Požežani su zahvaljujući gašenju nekih klubova “preživeli”. Za sada najave sličnog scenarija nema, tako da je “pad” košarkaša iz Požege, u Drugu regionalnu ligu, sve izvesniji. Iskreno, trenutnim kvalitetom i ozbiljnošću, Sloga je daleko od ranga takmičenja u kome sada učestvuje.

27. mart - Poraz koji boli
Košarkaši Sloge poraženi su večeras, na svom terenu, od Radničkog 1950 iz  Kragujevca, rezultatom – 80 : 79. Susret je igran u okviru 23. kola Prve muške regionalne lige. Nakon ovog duela, požežani su ostali pretposlednji sa 29 bodova, petnaest manje od prvoplasiranog Priboja. Narednog vikenda Sloga gostuje u Trsteniku gde se sastaje sa domaćom Prvom petoletkom.

kosPožežani su praktično poklonili pobedu košarkašima iz Kragujevca. Ključni period susreta bio je u samoj završnici. 36 sekundi pre kraja meča, pri rezultatu – 78 : 77, za domaće, košarkaš Sloge Jevtović, pogađa samo jedno slobodno bacanje. Gosti potom promašuju šut za izjednačenje. Požežani kreću u novi napad u kome Jevtović greši na polaganju. Ostalo je samo šest sekundi kada gosti kreću u svoj poslednji napad. Lopta stiže do kapitena Radničkog Arnauta, koji pogađa trojku i, na dve sekunde pre kraja, donosi prednost svom timu, a malobrojnim domaćim navijačima razočaranje. No to nije kraj. Domaći kreću sa loptom ispod svog koša. Gosti su u presingu, kada lopta stiže do Rajka Malovića, koji je pod svojim košem, unutar prostora za tri poena. Igrač gostujuće ekipe, Filip Popović, reaguje nerezonski i pravi faul u momentu kada vreme ističe i omogućava Požežanima slobodna bacanja i priliku za pobedu.
Malović staje na liniju “penala” i oba puta pogađa samo obruč, što je definitivno značilo da bodovi odlaze u Kragujevac.

lopta-kosarka-rukeBila je ovo još jedna loša utakmica, koja će biti brzo zaboravljena. Domaći su ušli u meč sa imperativom pobede, međutim, iako su u većem delu meča imali prednost, na kraju su morali da čestitaju, više srećnijem nego boljem gostujućem timu. Još jednom se videlo da je nedostatak “kvalitetne klupe”, najveći problem ekipi Sloge. Večerašnji duel odigrali su sa samo šest igrača, dok su ostali presedeli na klupi bez ikakvog udela u igri. Umor je doprineo tome da je u poslednjoj četvrtini u ključnim tenucima “zadrhtala” ruka pojedinim košarkašima Sloge, pa su i pojedini ziceri ostali neiskorišćeni. Najefikaniji na meću bio je Kragujevčanin Nikola Krstić, koji je postigao 33 koša. Pored njega u timu Radničkog, dvocifren je bio i Stefan Arnaut sa 14 poena.
U timu Sloge istakli su se Goran Jevtović sa 26, Velibor Samardžič sa 20 i Nenad Nikolić sa 16 poena. Ovim porazom Požežani su dodatno zakomplikovali svoju poziciju na tabeli. Opstanak je i ranije bio pod znakom pitanja, a od sada dosta toga nije u rukama košarkaša Sloge. Mnogo toga zavisiće i od drugih, tako da o svojoj sudbini neće sami odlučivati.

21. mart - Pobeda
Košarkaši Sloge zabeležili su večeras pobedu, na svom terenu, protiv Zlatara iz Nove Varoši, rezultatom 92 : 83. Utakmica je igrana u okviru 22. kola Prve muške regionalne lige grupa Zapad. Požežani su ostali pretposlednji, 13.-ti, sa 28 bodova. Prvi je Priboj sa 14 bodova više. Narednog vikenda Sloga je opet domaćin, Radničkom 1950 iz Kragujevca.

despreU najavi ove utakmice rečeno je da se ne iznenadite ukoliko Sloga savlada Zlatar! To se i desilo. Domaći su od starta krenuli sa više želje i gotovo do kraja imali prednost. Gosti su imali jedan kratak period u kome su delovali sigurnije i to je bilo krajem prvog poluvremena, kada su imali i vođstvo. Ostali deo meča Sloga je imala prednost i na kraju stigla do šeste pobede u šampionatu. Požežani su ovaj duel odigrali u potpuno drugačijem sastavu u odnosu na prethodnu nedelju kada su poniženi u Priboju. Najefikasniji na utakmici je bio domaći košarkaš Samardžić sa 34 poena. Dobru patiju pružio je i Nikolić sa 19 poena, od toga čak pet trojki. Na drugoj strani Trtović je stigao do 21.-og poena. Tri manje ubacio je Varagić.

18. mart - Nešto kao košarka!?
Košarkaši požeške Sloge dočekuju u subotu, 21. marta, Zlatar iz Nove Varoši, u meču 22. kola Prve muške regionalne lige grupa Zapad. Utakmica se igra u Hali spotova od 20:15. Požežani su pretposlednji, 13.-ti, sa 26 bodova, dok su gosti četvrti sa 8 bodova više i utakmicom manje. Prvi je Priboj sa 40 bodova.

sloga-pozega1929020121222130825Kako najaviti novi meč požeških košarkaša, nakon prošlonedeljne, blago rečeno, blamaže. Kako ih podstaći za narednu utakmicu, posle svega. Ono što je potpuno neverovatno je to, da je prošlonedeljni poraz, od 101 razlike, teže pao običnim ljudima u gradu, nego samim košarkašima i ljudima koji vode klub. To je za njih samo još jedan poraz i ništa više. Zaboravljeno! Stid i sramota, šta je to? Nismo mi odavde… Nešto ste hteli da nam kažete? Ma važi. Koga je briga?
Bodovi su košarkašima Sloge neophodni, da bi i dalje ostali u borbi za opstanak. Ali ako logički razmislite, jeli realno da se bodovi uzmu protiv ekipe, koja je u svakom pogledu, bolja od Sloge? Zaključite sami.
E sad, moguće da se požežani za samo sedam dana oporave od prethodne bruke. Moguće je da tek sada krenu da igraju, (ovo do sada je bila šala) i “razbiju” sve naredne rivale. Moguće je da protivnik kada sa druge strane vidi ekipu koja je poražena sa 101 razlike, počne da se smeje, uhvati za stomak, ispusti loptu, napravi korake, a ovi drugi iskoriste te njihove trenutke slabosti… Moguće!
Moguće je i da mrtvi fazani lete, kao što to reče Džoni Štulić u jednoj svojoj pesmi…

zlatar kkPodsećanja radi, u prvom delu prvenstva Zlatar je, na svom terenu, bio ubedljiv protiv Sloge i slavio rezultatom – 89 : 65.
U dosadašnjem delu šampionata Novovarošani su pokazali da su kvalitetan tim. U oba susreta su namučili lidera na tabeli Priboj, a drugoplasiranom Zlatiboru su naneli jedan poraz. Zlatar je skup igrača koji su iskusni, dugo igraju zajedno i vrlo malo im nedostaje za sam vrh tabele. Što se Sloge tiče pitanje je u kakvom sastavu će se suprotstaviti gostima. Ukoliko to bude tim od prošle nedelje, poraz je neizbežan. Ako pak zaigraju oni kojih nije bilo u Priboju… Možda!
I nemojte se iznenaditi ako Sloga, u subotu, zabeleži pobedu nad Zlatarom!!!

13. mart 2015. - O, zar se i to može?
Bruka

Košarkaši Sloge poraženi su večeras, na gostovanju u Priboju, od istoimene domaće ekipe, rezultatom 142 : 41. Susret je igran u okviru 21. kola Prve muške regionalne lige. Požežani su nakon ovog duela, pretposlednji, 13.-ti, sa 26 bodova. Prvi je Priboj sa 14 bodova više. Narednog vikenda Sloga, na svom terenu, dočekuje Zlatar iz Nove Varoši.

Lopta pukla

Pukla lopta!

Šta napisati u izveštaju nakon utakmice u kojoj je pretrpljen ovakav poraz? Ljudi, 101 razlike!? Kako opravdati igru Sloge koju je večeras videla publika u pribojskoj Hali sportova? Porazi jesu sastavni deo sporta i to nije ništa strašno, naprotiv. Ali ovo večeras, je ne samo bruka, već i degradacija sporta, odnosno požeške košarke. Godinama su neki ljudi, u ovom gradu, košarkašku loptu “ganjali” po raznim terenima. Stvarali klub igrajući čak i na betonu u školskim dvorištima.
Selili se iz dvorane u dvoranu, po okolnim gradovima, dok konačno i u našem gradu nije otvorena Hala sportova. Borili se sa problemima i rešavali ih u hodu. Bez jadikovki, igrajući srcem, ponosno noseći dres kluba, predstavljajući ovaj grad i stvarajući košarkašku istoriju, decenijama unazad.
A onda se desila ova ponižavajuća”stotka”. Verovatno će se sada neko pravdati odsustvom nekolicine ključnih igrača, iskustvom protivnika, lošom srećom, nepovoljnim položajem zvezda, petkom trinaestim i ko zna čime još, verovatno ne spominjići sopstvenu odgovornost. Gospodo, na terenu je bilo pet na pet. Dakle, pet “njihovih” nasuprot pet “naših” igrača. Tih pet “naših” je najbolje što je klub u tom trenutku imao.

69200_kosarkaska-lopta-pokrivalica01-afp-behrouz-mehri_f

Čisto kao suza…

E sad, problem je što su “naši” najbolji takvi kakvi su, iskreno daleko od potrebnog kvaliteta. Neko će ih pravdati mladošću. A jesu li u pravu? Odgovor je – nisu! Njihovi vršnjaci, a ima ih puno, igraju neretko u velikim klubovima, reprezentativnim selekcijama, itd… Zašto ovi “naši” nisu bar na nivou lige u kojoj nastupaju? Ko je kriv za to? Treniraju li i kako? Ko je selektirao ekipu? Gde se izubila ona mladalačka drskost, naravno sportska. Da protivniku pokažeš da hoćeš i kada ne možeš. Da želiš i kada nemaš znanja i iskustva. Da mu “prodaš” neku foru i kada gubiš. Da rivalu ne dozvoliš da te ponizi i kada je bolji od tebe. Možda će neko reći zašto sada toliko gorčine, ovo je samo jedan poraz? Da, poraz! Svakako nije sramota izgubiti, ali itekako je sramota brukati se. I ne samo sebe, već i klub i grad i… Da je ovo jedina bruka ove sezone, sama je mnogo. Setimo se, bilo ih je još. Poraz od 42 razlike od Zlatibora! Pa poraz od 52 razlike od Šapca! Pa poraz od 64 rezlike od Svilajnca! Pa porazi od dvadeset i više koševa.
I sve to u ovoj sezoni. A neko se nedavno zapita, gledajući jednu utakmicu požeških košarkaša, zašto je na tribinama samo pedesetak ljudi? Verujem da ste do odgovora došli i bez pomoći prijatelja. Teško je blamažu gledati pa makar i beslatno. Ma, teško je i da vam neko plati! Onomad su se predsednik engleskog fudbalskog kluba Vest Hema, Dejvid Gold i golman tog tima Adrijan, javno izvinili svojim navijačima zbog poraza od 4:0 od Vest Bromvič Albiona, u osmini finala FA kupa. Ovakvih primera je mnogo, doduše tamo negde po svetu. Tako je to kod njih, a kod nas? Ma koga je briga, teraj dalje i “ne osvrći se sine”…

Na kraju malo i o samoj utakmici. Jasno je bilo i pre početka susreta da će Priboj doći do pobede. Požežani jesu na ovo gostovanje otputovali u nekompletnom sastavu, ali to ih ne opravdava (sve je rečeno u prethodnom tekstu), za igru koju su prikazali ove večeri. Pribojci su ulogu favorita opravdali na terenu.
Veoma brzo su domaći stigli do dvocifrene prednosti, koju su samo uvećavali, uz minuta u minut. Na poluvremenu na semaforu je stajalo – 69 : 31, za košarkaše iz Priboja. U drugom poluvremenu na parketu je, i bukvalno, postojao samo jedan tim – Priboj. Ovi drugi (Sloga) su tu samo statirali, delujući kao dekor. Kako drugačije objasniti rezultat treće deonice koju su domaći dobili sa čak 40 koševa razlike – 42 : 2. Za deset minuta igre gosti su zabeležili samo dva poena!? U poslednjoj deonici dodali su još osam, dakle ukupno deset, za čitavo poluvreme. Domaći su se poigravali sa nemoćnim Požežanima i uveseljavali publiku na tribinama.
U svakom slučaju čestitke Pribojcima na pobedi, ali pre svega na ozbiljnosti tokom čitavog meča. Neko će reći da su preterali i ponizili protivnika. Ne, nikako. Sloga je sama sebe ponizila, ne samo večeras, već to čini gotovo čitavu sezonu. Ali to je problem koji treba da rešavaju ljudi koji vode klub!!!