odbojka
19. januar 2018 - Derbi na startu
Odbojkašice požeške Sloge 031 dočekuju u nedelju, 21. januara, na svom terenu ekipu Tajm iz Užica. Utakmica se igra u okviru 12. kola Međuregionalne lige Zlatiborskog i Moravičkog okruga. Početak susreta je u 15:15, u Hali sportova. Požežanke su trenutno druge sa 26 bodova, tri manje od prvoplasiranih gošći.

Utakmica u požeskoj hali može biti ključna za nastavak sezone za oba kluba, koja su se nakon prvog dela šampionata izdvojila kao glavni kandidati za plasman u viši rang takmičenja. Domaćoj ekipi je potrebna pobeda od 3 : 0 ili 3 : 1, čime bi zauzeli lidersku poziciju. Ipak do kraja prvenstvene trke ostaje još mnogo utakmica, tako da je rano govoriti o konačnom plasmanu, kaže za Požega radio Nemanja Ojdanić, trener ŽOK Sloga 031.

On smatra da njegov tim može do pobede i nada se da će gledaoci imati priliku da vide kvalitetnu odbojku. Pred utakmicu ima malih kadrovskih problema, ali se nada da će igračice biti spremne za duel koji ih očekuje. Požežanke su samim plasmanom u vrh tabele napravile dobar rezultat, kada se ima u vidu da klub egzistira tak nekih pola godine. Gošće su kvalitetna ekipa, koja je na okupu duži period i ekipa koja još nije doživela poraz u ovoj sezoni.

23. novembar - Derbi pripao Slogi 031
U derbiju poslednjeg, 11. kola, Regionalne lige Zlatiborskog i Moravičkog okruga između dve požeške ekipe Stars i Sloga 031, slavio je novoformirani tim, maksimalnim rezultatom – 0 : 3. Po setovima rezultat je bio 8 : 25; 13 : 25 i 17 : 25. Ovim trijumfom ekipa Sloga 031 učvrstila se na poziciji broj dva sa 26 bodova. Stars će na zimsku pauzu otići sa osmog mesta i osvojenih 12 bodova. Jesenji prvak je užički Tajm sa 30 bodova.

detalj sa utakmice Stars – Sloga 031

Preko 600 gledalaca na tribinama Hale sportova u Požegi prisustvovalo je jednoj zanimljivoj odbojkaškoj utakmici, gradskom derbiju, gde se bolje snašao, samo formalno, gostujući tim, koji je do zasluženog trijumfa stigao za manje od 60 minuta igre. Odbojkašice Sloge 031 odlično su počele utakmicu i prvi set rešile u svoju korist sa – 25 : 8. U drugom setu igračice Starsa su pokušale da pariraju ekipi preko puta mreže, međutim to im je išlo za rukom samo do polovine seta, kada “gošće” dodaju gas i ponovo prve stižu do cilja – 25 : 13.

U trećem setu Stars uspeva, čak u dva navrata, da stigne i do vođstva – 12 : 10 i 13 : 12, ali ne i do seta i produžetka meča. Reaguje tada trener Sloge 031 Ojdanić, što se pokazalo kao presudno za osvajanje i ovog seta – 25 : 17 i konačan trijumf njegove ekipe.

12. novembar - Dobar start
Odbojkašice požeškog Starsa zabeležile su, danas, na gostovanju u Priboju nad istoimenom domaćom ekipom rezultatom – 3 : 1, u susretu 5. kola Regionalne lige Zlatiborskog i Moravičkog okruga. Nakon ovog susreta Požežanke su druge sa 14 bodova. Narednog vikenda odbojkašice Starsa će još jednom gostovati, ovoga puta u Čačku, gde će se sastati sa ekipom Sloboda S.
15. oktobar - Dobar start
Odbojkašice požeškog Starsa slavile su, danas, na gostovanju u Arilju nad domaćom ekipom Budućnost Nec rezultatom – 3 : 0, na startu nove odbojkaške sezone u okviru 1. kola Regionalne lige Zlatiborskog i Moravičkog okruga. Naredni meč odbojkašice Starsa igraće na svom terenu protiv Arilja.