Црквена општина Пожега – припреме за прославу Васкрса

Пожега – Вечерас се у сали Спортско-културног центра од 20 сати одржава хуманитарни концерт удруженог хора музичке школе и гимназије из Ужица. Прилог је намењен за осликавање храма Света три Јерарха у Пожеги. Радови на фрескописању су започети и очекује се да купола буде завршена током лета.

У сусрет Васкрсу Црквена општина Пожега и ове године организује на Велики четвртак у поподневним часовима припрему, а на Велики петак у јутарњим часовима и заједничко фарбање јаја, те позива да им се придруже сви који могу да узму учешће у овој  припреми за дочек највећег празника.

Последња недеља Васкршњег поста доноси и учестала богослужења у Пожешким црквама. У прва три дана ове недеље Света литургија Пређеосвећених дарова биће служена у старој цркви у 7 часова. Данас и сутра је велико повечерје у истој цркви од 18 сати, док ће у среду у Храму Света три Јерарха бити служена Света тајна Јелеосвећења од 18 сати. На Велики четвртак у Цркви Светих царева Константима и Јелене у 7 часова служиће се Литургија Светог Василија Великог, успомена на установљење Свете тајне Причешћа, па је пост тог дана разрешен на уљу и вину. Бденије почиње у 18 сати. Какав је распоред богослужења у петак, суботу и на сам Васкрс говори за програм нашег радија старешина пожешке цркве, свештеник Божо Главоњић.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fill out this field
Fill out this field
Молимо вас да унесете ваљану адресу е-поште.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up