Милован Јованић: Претходна година статистички гледано није била са великим бројем пожара

Пожега – Током 2023. године Ватрогасно – спасилачка јединица у Пожеги имала је 123 интервенције. Од тога је било 76 пожара, скоро идентичан број на грађевинским објектима и отвореном простору. Забележено је и 46 техничких интервенција, садејстава и црпљења воде.

Командир Ватрогасно-спасилачке јединице у Пожеги Милован Јованић каже да претходна година статистички гледано није била са великим бројем пожара. На то су утицали и кишно пролеће и почетак лета, а сада у време грејне сезоне људска непажња доводи до чешћих пожара на грађевинским објектима.

Због тога МУП, Сектор за ванредне ситуације апелује на све грађане да провере исправност димњака и пећи на чврсто гориво, да не остављају грејалице без надзора и да не преоптерећују електричне инсталације.

Од почетка грејне сезоне већ је било 10-ак случајева паљења оџака. Ако до тога дође Јованић саветује да се најпре обавесте ватрогасци на број 193, а док екипа не стигне треба затворити све доводе ваздуха на шпорету или котлу и уколико је могуће извадити жар из ложишта. Ватрогасци су у дневним условима спремни за акцију већ за пола минута, а ноћу крећу на интервенцију за један минут. Иако то није законска обавеза, али ради личне безбедности саветује грађанима и набављање противпожарног апарата.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fill out this field
Fill out this field
Молимо вас да унесете ваљану адресу е-поште.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up