Први сајам јагодастог воћа у Ариљу

Ариље – У хали спортова и парку испред хале у Ариљу данас се одржава први сајам јагодастог воћа и производа заштићеног географског порекла. У срцу малинарског краја окупили су се произвођачи, представници њихових удружења, ресорног министарства и пољопривредних стручних и саветодавних служби. Говориће се о значају развоја воћарске производње и општим трендовима развоја пољопривреде.

Незаобилазне теме биће и подстицаји у пољопривреди, финансирање производње и могућност пласмана хране на инострано тржиште. Предраг Маслар, председник општине Ариље најављује и конференцију на тему „Могућности интензивирања производње јагодастог воћа у Србији- нови трендови и изазови“ са предавачима са Пољопривредног факултета у Београду.

Учешће на сајму узео је велики број представника произвођача пољопривредне механизације и опреме, а први човек Ариља се нада да ће ова манифестација постати традиционална.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fill out this field
Fill out this field
Молимо вас да унесете ваљану адресу е-поште.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up