Субвенције за замену постојећих уређаја за грејање добило 59 Пожежана

Пожега – Субвенције за замену постојећих уређаја за грејање на дрво, угаљ и мазут ефикаснијим уређајима односно котловима на гас и пелет добило је ове године 59 Пожежана. Општина Пожега и Министарство за заштиту животне средине определили су у 2025. за ову меру укупно 9.050.000 динара. Јавни позив је био расписан 16. јуна, а интересовање грађана је било веће него претходне две године.

Стигло је 85 пријава од којих је 59 испуњавало прописане услове. Крајем прошле седмице потписани су и уговори о додели субвенција. Набавком и уградњом нових котлова подржана домаћинства ће утицати на смањење загађења ваздуха пореклом из индивидуалних извора, што је главни циљ овог пројекта. Јавним позивом је био предвиђено да подстицаји износе 50% од укупне вредности инвестиције са ПДВ-ом.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

Fill out this field
Fill out this field
Молимо вас да унесете ваљану адресу е-поште.
You need to agree with the terms to proceed

keyboard_arrow_up
error: Content is protected !!